Witryna opublikowana dzięki usługom internetowym Fundacji "Opoka"


www.diecezja.tarnow.pl

Aktualności.


DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

 

15 października 2017

 

1.Msze św.7.00, 9.15, 11.00 i 12.15 /dzieci/ i 16.00. W kaplicy8.00 i 15.00. Po ostatniej Mszy św. – nabożeństwa różańcowe. Dokonujemy dziś wyboru naszych przedstawicieli do Rady Duszpasterskiej na nową kadencję.

2.W jutrzejszy poniedziałek, 16 października, przypada 39. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły – Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Decyzją polskiego Parlamentu dzień 16 października jest w naszym kalendarzu Dniem Papieża Jana Pawła II. W ten sposób naród polski składa uznanie „największemu autorytetowi XX wieku, człowiekowi, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył nas solidarności, odwagi i pokory, stanowczości i wyrozumiałości, mądrości…”. Dziś Panu Bogu dziękujemy za wieloletnią posługę św. papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.

3. Serdecznie zapraszamy na modlitewne obchody  100  rocznicy powstania Rycerstwa Niepokalanej, które założył św. Maksymilian Kolbe – 16.10.1917 w Rzymie.  Zapraszamy wszystkich, którzy zapisali się Rycerstwa Niepokalanej  w naszej parafii. - o g. 17.00 - różaniec; Msza św. z konferencją o powstaniu RN i ucałowanie relikwii.

4. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Bożej Opatrzności. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Jako chrześcijanie nie walczymy mieczem. „Kto mieczem wojuje, od miecza ginie”. Naszym orężem jest różaniec, w myśl zawołania: „Zło dobrem zwyciężaj”. Codziennie w naszym kościele o godz. 17.00 gromadzimy się na nabożeństwo różańcowe, a po nim celebrujemy. wieczorną Eucharystię. Wszystkich parafian zapraszam na tę modlitwę zgromadzonego wokół Maryi Kościoła.

5. W środę, 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie podczas Mszy Świętej o godz. 17.30

Zapraszamy na różaniec i Mszę św. – dzieci kl. III z rodzicami.

6. Przyszłą niedzielę, 22 października, będziemy przeżywali jako Niedzielę Misyjną, rozpocznie się również Tydzień Misyjny. Pamiętajmy, że do każdego z nas Pan Jezus kieruje polecenie: „Idźcie i głoście”, tym bardziej modlitewnie i materialnie starajmy się wspierać dzieła misyjne Kościoła.

7. W tygodniu wspominamy:

·        16 X – św. Jadwigę Śląską

·        17 X – św. Ignacego Antiocheńskiego

·        20 X – św. Jana Kantego

·        21 X – bł. Jakuba Strzemię

8. Szczere Bóg zapłać:

- za przewodzenie w minionym tygodniu  modlitwie różańcowej

- za troskę o Dom Boży; parafianom z ul. W. Polskiego; p. Madura, Majka, Tęcza, Kusek, Cyboran.

9. Serdecznie prosimy o zadbanie o świątynię; kolejne domy – rodziny z ul. W. Polskiego i Szerokiej; p. Łukasik, Kuszowski, Majewska, Mikosz, Baran.

Do naszych domów – rodzin zabierzmy katolicką prasę; Niedziela Gość Niedzielny, Miłujmy się a dla dzieci Promyczek Dobra i Mały Gość Niedzielny.

logowanie