Witryna opublikowana dzięki usługom internetowym Fundacji "Opoka"


www.diecezja.tarnow.pl

Aktualności.


PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU

 

29 listopada 2020 r.

 

1. Okres Adwentu jest czasem oczekiwania, nawrócenia i nadziei:

-  oczekiwanie - pamiątka pierwszego, pełnego pokory przyjścia na­szego Zbawiciela w ludzkim ciele oraz pełne błagania oczekiwanie na ostateczne i chwalebne przyjście Chrystusa, Pana historii i Sędziego całego świata;

-  nawrócenie, do którego wzywa liturgia tego okresu głosami proro­ków, a przede wszystkim Jana Chrzciciela, który wołał: „Nawracajcie się, bo bliskie jest królestwo niebieskie";

-  czas radosnej nadziei, bo zbawienie dokonane przez Chrystusa obecność Jego łaski w świecie osiągnie z czasem doskonałość i peł­nię, dzięki czemu obietnica przemieni się w spełnienie, wiara w oglą­danie, a my „będziemy do Niego podobni, bo ujrzymy Go takim, jakim jest".

2. Msze św.; 7.00, 9.15, 11.00, 12.15 i 16.00. W kaplicy; 8.00 i 15.00.

3. W dni powszednie Adwentu - Msza wotywna o Najświętszej Maryi Pannie, tak zwaną Mszą roratnią. Do licznego udziału w roratach, sprawowanych w naszym kościele codziennie o godz. 17.00 zapraszamy. W ten sposób, w blasku światła  roratnich i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień, pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych, choćby przez zakup świec Caritasu, które są nabycia w naszym kościele oraz opłatki na stół wigilijny. Trwa nowenna przed Ur. Niepokalanego Poczęcia NMP. Codziennie przed roratami Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

4.  W tygodniu:

·        Poniedziałek – św. Andrzeja Apostoła

·        Czwartek – św. Franciszka Ksawerego

·         I czwartek -  dzień modlitw o powołania kapłańskie , zakonne, misyjne.

·         I piątek   – oddajemy cześć Najśw. Serce P.J. - wynagradzamy za grzechy , obojętność, brak miłości; polecamy misjonarzy, misjonarki.

·        I sobota – czuwanie; różaniec prowadzi Rycerstwo Niepokalanej; zapraszamy czcicieli Niepokalanego Serca Maryi.

Spowiedź przed I piątkiemśroda i piątek – od g. 16.00. Odwiedziny chorych, staruszków od z Komunią św. g. 8.00, nie będziemy już odwiedzać przed świętami , zgłośmy tych, którzy życzą sobie odwiedzin i spowiedzi oraz Komunii św.

5. Św. Maksymilian, postawił za swoje życiowe zadanie, szerzyć cześć Maryi Niepokalanej. Pragnął skupić, jak najwięcej ludzi dobrej woli, którzy staraliby się o nawrócenie grzeszników i uświęcaliby wszystkich pod opieką i za pośrednictwem Niepokalanej. Może nadszedł czas, byś i Ty mógł wstąpić w szeregi Rycerstwa Niepokalanej. Jeśli zdecydujesz się, to możesz to uczynić w dniu 8.XII. na Mszy św. o godz. 11.00. Deklaracje do wypełnienia, są na stolikach za ławkami.

7. W przyszłą niedziele po I Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych; będziemy modlić się i zbierać ofiary/ do puszek/ na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

8. Bóg zapłać:

- za przewodzenie modlitwie różańcowej róży św. Kingi

- za troskę o kościół; parafianom z Golemek; p. Łojek, Marut, Falarz, Podraza, Poproch.

9. Serdecznie prosimy:

- o zadbanie o Dom Boży; kolejne domy-rodziny z Golemek; p. Poproch, Miazga, Szmul, Bugaj, Gwiżdż.

- o zgłoszenie w kancelarii małżeństw, które w tym roku przeżyły srebrny czy złoty Jubileusz zawarcia S. Małżeństwa; aby załatwić list gratulacyjny Ks. Bp Ordynariusza dla nich/ do przyszłej niedzieli – zgłoszone zaledwie 3 pary….a inni?

- zabierzmy do swoich domów – rodzin, katolickie czasopisma; Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Promyczek Dobra…..

logowanie