Witryna opublikowana dzięki usługom internetowym Fundacji "Opoka"


www.diecezja.tarnow.pl

Aktualności.


VI  NIEDZIELA  ZWYKŁA

 

11.II.2018 r.

 

1. Chrystus, który oczyścił trędowatego i przywrócił mu nie tylko zdrowie, ale też godność dziecka Bożego, pragnie każdego z nas oczyszczać z trądu naszych grzechów. Trzeba tylko przyjść do Niego i o to poprosić.

Msze św.; 7.00, 9.15, 11.00  nabożeństwo Lourdeskie/ chorzy, staruszkowie/ 12.15 – Chrzty, 16.00. W kaplicy; 8.00 i 15.00. Składka dzisiejsza przeznaczona na Seminarium Duchowne w Tarnowie; Bóg zapłać za każdą z serca ofiarę.

2. Dzisiaj, w Światowy Dzień Chorego, naszymi modlitwami otaczamy chorych i  cierpiących. Zachęcamy do korzystania z daru, jakim w Kościele jest sakrament namaszczenia chorych. Jest to sakrament uzdrawiający: umacnia w słabości, a w przypadku osób, które nie mogą już skorzystać z sakramentu pokuty, także gładzi grzechy, jeżeli chory miał w sercu pragnienie pojednania się z Panem Bogiem. Pamiętajmy, aby w przypadku ciężkiej choroby bliskiej osoby nie zwlekać z zatroszczeniem się o udzielenie jej tego sakramentu.

3. Dzisiaj także w ostatnich dniach karnawału Kościół w Polsce rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Problem alkoholizmu dotyka wielu milionów naszych rodaków. Zachęcamy do modlitwy i podjęcia dzieł miłosierdzia celem wspierania osób pragnących wyzwolenia się z nałogu.

4. W poniedziałek na Mszę św. o g. 17.00 – zapraszamy dzieci i rodziców kl. III.

5. Nabożeństwo 40-godzinne” w parafii –  poniedziałek i wtorek.

     Adoracja, nawiedzenie Najświętszego Sakramentu to swoista audiencja; spotkanie ze Stwórcą – Bogiem całego świata. On zawsze cierpliwie na nas czeka i wierzy, że przyjdziemy do Niego w zgiełku i szarzyźnie codzienności a ta chwila naszego z Nim spotkania potrafi zmienić całe nasze życie. Zapraszamy; rodziców, młodzież i dzieci.

Poniedziałek  g. 14.00 –  ul. Konarskiego, Krakowska, Leśna 

                            g. 15.00 – ul. Słowackiego, Dembowskiego, Kopernika

                            g. 16.00 – Golemki, ul.  Spółdzielcza, Dworcowa

Wtorek – g.14.00 – ul. Witosa, Zawiszy i Zielona

                 g.15.00 – ul. Kolejowa, Mickiewicza, os. Las              

                 g.16.00 -  ul. W. Polskiego, Szeroka, Jawornik

       Adoracji przewodzą i prowadzą zelatorzy róż żywego różańca.

6. W środę przypada Popielec i rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00, 11.00 i 17.00. Przypominamy, że wszystkich katolików od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki roku (z wyjątkiem uroczystości liturgicznych) oraz w Popielec. Ponadto katolicy pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia zobowiązani są do postu ograniczającego się do jednego posiłku do syta i dwóch lekkich w ciągu dnia w Popielec i w Wielki Piątek. Post jest wyrazem zjednoczenia z cierpiącym Zbawicielem oraz środkiem do wewnętrznego oczyszczenia. W środę na znak podjęcia trudu nawrócenia i rozpoczęcia Wielkiego Postu podczas wszystkich Mszy Świętych dokonamy obrzędu posypania głów popiołem.

7. Już teraz zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych: droga krzyżowa w piątek o godz. 16.00 – dzieci szkolne; 17.00 – starsi, rodzice; 19.00 – młodzież, pracujący., a gorzkie żale w niedzielę o godz. 15.30..

Wielkopostny Dzień Skupienia dla Grup Modlitwy św. O. Pio odbędzie się w parafii MB Anielskiej w Dębicy, w najbliższą sobotę 17 lutego - rozpoczęcie nabożeństwem o godz. 10.30., zakończenie Mszą świętą o godz. 15.30

8. W przyszłą niedzielę – III niedzielę miesiąca   składka w kopertach na tacę na ogrzewanie kościoła, zapłata za materiał, wykonanie zabezpieczenie płaskich dachów na kościele i ubezpieczenie. Bóg zapłać za każda z serca ofiarę.

9. Serdeczne Bóg zapłać:

·        za troskę o Dom Boży w minionym tygodniu parafianom z ul. W. Polskiego; p. Zaprzałka – Barwacz, Majka, Majka, Sasak, Kulas, Kulas.

·        za przewodzenie modlitwie różańcowej róży św. Jana Pawła II

10. Bardzo prosimy:

·        o zadbanie o kościół, kolejne domy-rodziny z ul. W. Polskiego; p. Deszcz-Deszcz, Pochroń, Tyrcha, Kuta,Tryba.

·        o przewodzenie modlitwie różańcowej róży św. Marii Magdaleny

11. Wychodząc z kościoła zabierzmy z sobą do naszych domów – rodzin czasopisma katolickie.

logowanie