Witryna opublikowana dzięki usługom internetowym Fundacji "Opoka"


www.diecezja.tarnow.pl

Aktualności.


5 Niedziela Wielkanocna

Niedziela I Komunii świętej

7.05.2023 r.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  

 1. Dzisiaj 5 Niedziela Wielkanocna. W naszej Parafii Uroczystość 1 Komunii św. Msze św. o godz. 7.00, (ze zmianą tajemnic Różańcowych) o 9.00, o 11.00 ­­- I Komunii święta. Otoczmy modlitwą dzieci, które dziś po raz pierwszy przyjmą Pana Jezusa, aby zawsze o Nim pamiętały i na zawsze otwarły dla Niego swoje serca. Po południu Msza św. o  16.00 i po niej Nabożeństwo Majowe.

 2. Jutro przypada liturgiczna Uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika głównego Patrona Polski i Diecezji Tarnowskiej. Na wieczornych Nabożeństwach kolejne dni Białego Tygodnia.

 3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona  z Nabożeństwem Majowym.

                   4. W sobotę 13 maja liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy. O godz. 19.00 rozpoczniemy tegoroczny cykl NABOŻEŃSTW FATIMSKICH. Będą się one składać z Mszy św. z homilią, oraz Różańcowej Procesji. Nabożeństwa te będą się odbywać każdego 13-go dnia miesiąca od maja do października o godz. 19.00. Po Mszy św. Różaniec połączony z procesją, w której poniesiemy otoczoną światłem i ozdobioną kwiatami figurę Matki Bożej, tak jak to jest w samej Fatimie.

         Na to nabożeństwo przynieśmy lampiony, albo świece. Przed Mszą św. będzie okazja, aby zaopatrzyć się przy wejściu do kościoła w lampiony. Mogą być one potem wykorzystane na pozostałych procesjach.

         O niesienie figury w ostatnim dniu Białego Tygodnia prosimy rodziców dzieci Komunijnych. O obecność prosimy dzieci komunijne. Zapraszamy na to piękne Nabożeństwo nie tylko parafian, ale też innych czcicieli Matki Bożej. Wy też zapraszajcie swych krewnych i znajomych, aby utrwalała się cześć dla Matki Bożej.

         Tegoroczne kazania przygotował i wygłosi w całym cyklu Nabożeństw ks. dr Bartosz CHĘCIEK, który jest Dyrektorem znanego i cenionego Wydawnictwa Diecezji Tarnowskiej - Biblos.

 5. W związku z Nabożeństwem Fatimskim w sobotę nie będzie Mszy wieczornej z godziny. 18.00.

          6. Diecezjalna Pielgrzymka Dziewczęcej Służby Maryjnej do Pasierbca z udziałem dziewcząt z naszej parafii wraz z opiekunem ks. Wojciechem odbędzie się w najbliższą sobotę.

         7. W nadchodzącą niedzielę o godz. 11.00 Rocznica I Komunii świętej dla dzieci z klasy IV. Otoczmy dzieci rocznicowe, oraz ich rodziców modlitwą. Próba liturgii w kościele w piątek o godz. 19.00.

     8. Również w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 9.00 będzie miało miejsce błogosławieństwo i przyjęcie do Liturgicznej Służby Ołtarza nowych ministrantów i lektorów. Gratulujemy chłopcom i ich rodzicom i serdecznie dziękujemy za przykładne wychowanie. Wszyscy cieszymy się z rozwoju wspólnoty LSO.

       9. W przyszłą niedzielę nie będzie Mszy św. chrzcielnej o godz. 12.15, jako że nie zgłoszonych Chrztów.

         10. Bóg zapłać:

 

·       za bardzo solidne i dokładne sprzątanie kościoła rodzicom dzieci 1 Komunijnych.

·       ze komunijną dekorację kwiatową Pani Halinie wraz z  zespołem, oraz rodzicom dzieci.

·       za prowadzenie Modlitwy Różańcowej Róży św. Matki Teresy.

          11. Bardzo prosimy:

·       o sprzątanie Kościoła kolejne rodziny z Golemek. Państwo: Pyrchla, Poproch, Gwiżdż, Lis i Kleszcz.

·       prowadzenie modlitwy Różańcowej Różę św. Józefa.

 

12. Intencje Mszy św. w parafii, oraz poza parafią. (odczytać)

 

 

logowanie