Witryna opublikowana dzięki usługom internetowym Fundacji "Opoka"


www.diecezja.tarnow.pl

Aktualności.


XXIX NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

 

18 października 2020

 

 

1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Pana Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Pana Boga nie poznały. To stosowny czas, abyśmy przypomnieli sobie, że do istoty życia Kościoła należy powołanie misyjne. Światowy Dzień Misyjny uświadamia nam też, jak bardzo Kościół jest różnorodny, różnobarwny, a przez to rzeczywiście powszechny. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne.

Msze św. ; 7.00, 9.15, 11.00, 12.15 - dzieci i 16.00. Kaplica; 8.00 i 15.00. Po ostatniej Mszy św. nabożeństwo różańcowe.

2. Zapraszamy do  modlitwy różańcowej w naszym kościele codziennie o godz. 17.00.

a po nim Msza św.

3. Wspominamy:

- wtorek – św. Jana Kantego; kapł.

- czwartek – św. Jana Pawła II, pap.

- w przyszłą niedzielę  -  przypada  rocznica poświęcenia własnego kościoła – NIEDZIELA  SYNODALNA

4. Serdeczne Bóg zapłać:

 - za troskę o świątynię w minionym tygodniu; p. Piękoś, Wróbel, Majewska, Augustyn, Cieśla. Z ul. W, Polskiego.

-  za przewodzenie modlitwie różańcowej różom i poszczególnym grupom.

5. Bardzo prosimy;

- o zadbanie o świątynię w nadchodzącym tygodniu parafian z ul. W. Polskiego; p. Waśko, Kuszela, Cyryło, Laskosz-Gawiec.

7.  Bardzo prosimy o zgłoszenie tych małżeństw, które w roku 2020 przeżywały 25 czy 50 lat zawarcia S. Małżeństwa  w zakrystii czy kancelarii parafialnej, aby dla Jubilatów u Ks. Biskupa załatwić list gratulacyjny, błogosławieństwo..

8. Zbliża się Ur. Wszystkich Św. i Dzień Zaduszny. Świadectwem naszej wiary w życie wieczne i w tajemnicę „ Świętych Obcowania” jest nasza troska o cmentarz i o groby naszych bliskich zmarłych. Cmentarz to miejsce święte, gdzie nasi zmarli oczekują na dzień Zmartwychwstania. Uporządkujmy i zadbajmy o ich estetyczny wygląd.

   Tradycyjne wypominki” za zmarłych można składać w kancelarii parafialnej, pisząc dusze zmarłych oraz godzinę – zaznaczając roczne czy listopadowe.  Wypominanie zmarłych będzie przed Mszą św. o g. 7.00, 9.15 i 11.00. Można zabrać przygotowane kartki na wpisanie tych wypominek.

 

 

logowanie