Witryna opublikowana dzięki usługom internetowym Fundacji "Opoka"


www.diecezja.tarnow.pl

Aktualności.


DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

13 sierpnia 2017

 

1. Msze św.; 7.00, 9.15, 11.00 i 20.00nabożeństwo fatimskie z procesją i rozważaniem różańca wokół kościoła. W kaplicy; 8.00 i 15.00. Składka na uniwersytet Jana Pała II w Krakowie i Tarnowie.

2.W najbliższy wtorek, 15 sierpnia, będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Prawdę wiary o tym, że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały niebieskiej i wywyższona przez Pana Boga jako Królowa. W Polsce ta uroczystość znana jest i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na jutrzejszą i wtorkową liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną tu pobłogosławione podczas świątecznych Mszy Świętych o godz. 7.00, 9.15 i 11.00. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Sam gest błogosławienia rzeczy jest okazją do wychwalania Stwórcy za wszelkie otrzymane dary. Jest także prośbą, aby błogosławiony przedmiot zawsze przypominał o Panu Bogu i Jego dobroci, o Bożej opiece. Dlaczego właśnie w tę uroczystość w kościele błogosławimy zioła i kwiaty? Bo dziękujemy za dar pierwszych zbiorów właśnie w dniu, w którym osiąga pełnię zbawienia Maryja – Najdojrzalszy Owoc odkupionej ludzkości. Ofiarujmy Jej nasze serca i codzienny trud przybliżania się do Pana Boga. Na wzór Maryi mamy starać się być ludźmi wniebowzięcia – tymi, którzy świadomie i zdecydowanie podążają ku niebu.

3. W poniedziałek w liturgii wspominamy też kapłana i męczennika, franciszkanina, św. Maksymiliana Marię Kolbego (1894-1941). Jest on bliski naszym czasom, dobrze znamy jego życie i okoliczności męczeńskiej śmierci w oświęcimskim obozie koncentracyjnym. Niech jego heroiczna miłość Pana Boga i bliźniego będzie dla nas zobowiązującym przykładem. Odpust w kaplicy w przyszłą niedzielę – suma o  g. 11.00.

4.Myśli i serca nas, Polaków podążają razem z tłumami pielgrzymów na Jasną Górę, gdzie od wieków z głęboką wiarą wspólnie zanosimy do Matki Bożej, Królowej Polski, nasze sprawy narodowe, sprawy naszych rodzin i osobiste. Od czwartku wyrusza na pątniczy szlak; tarnowska pielgrzymka a wśród nich i pielgrzymi z naszej parafii. Dziękujemy za tyle dowodów Jej wielowiekowej opieki nad naszą Ojczyzną wśród wielu zawirowań historii, także tej najnowszej. Wszystkich, którzy nie mogą wyruszyć na pielgrzymie szlaki, zachęcam do pielgrzymki duchowej, choćby poprzez nawiedzenie naszej parafialnej świątyni, zapraszamy na wieczorne Msze św. , kiedy łączyć się będziemy z nimi duchowo.

5. Wraz z wtorkowym świętem maryjnym tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku, a także myślimy o naszych siłach zbrojnych, o polskim wojsku, które tego dnia ma swoje święto. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają – doświadczamy tego naocznie. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu.

6.W środę – nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy a piątek – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego – zapraszamy; znajdźmy chwilę czasu, aby spotkać się z Maryją i Jej Synem. A nadchodząca – III niedziela – ofiary na tacę i w kopertach na pokrycie kosztów prac przy naszym kościele.

7. Serdeczne Bóg zapłać:

·        za przewodzenie modlitwie róża św. Jana Pawła II

·        za troskę o świątynię; parafianom z ul. Konarskiego; p. Knych, Sasak, Sasak, Ciebień, Kuszela.

8. Zwracamy się z prośbą:

·        o przewodzenie modlitwie różańcowej róży św. Marii Magdaleny

·        o troskę o świątynię; prosimy parafian z ul. Konarskiego; p. Piróg, Kuszela, Tryba, Kołodziej, Wilk.

·        niech zagoszczą w naszych domach – rodzinach czasopisma katolickie.

logowanie